Nagy érdeklődéssel zajlott a KEHOP és EUSDR közös workshop

Publikálva: 2022. április 28.

A hazai operatív programok Irányító Hatóságai számára az EU Duna Régió Stratégia bemutatásáról, projekt eredményeiről, valamint az uniós fejlesztéspolitikai programokba történő beágyazásáról szóló workshopot rendezett a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) Vízdiplomáciáért és Kötött Segélyhitelekért Felelős Főosztálya és az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) Energiahatékonysági Operatív Programokért Felelős Helyettes Államtitkársága 2022. április 26-án.

Az esemény, amelynek az ITM Helyettes Államtitkársága adott otthont, az EU Duna Régió Stratégia (EUSDR) 2021-2027 közötti uniós költségvetési időszak programjaiba történő beágyazásának elmélyítése érdekében a 2014-2020 során kiépített együttműködést hivatott bemutatni az Operatív Programok és az EUSDR között. A képzést Dálnoky Noémi az ITM Nemzetközi Kapcsolatok osztályvezetője nyitotta meg, amelyet Dr. Oroszi Viktor az EUSDR magyar nemzeti koordinátorának az „EUSDR felépítéséről és beágyazásáról az uniós fejlesztéspolitikai programokba” című előadása követett, melyben ismertette az EUSDR felépítését, saját források hiányában az EUSDR igen sokrétű pénzügyi eszköztárát melyekre a Stratégia megvalósítása során támaszkodik, valamint az EUSDR 2021 utáni beágyazása kapcsán tett lépéseket és lehetséges módjait. Ezt követően a KEHOP-hoz tematikailag illeszkedő EUSDR céljaival összefüggésben megvalósult transznacionális projektek és eredményei kerültek bemutatásra a három magyar vezetésű prioritási terület, a PA2 Fenntartható energia (DARLINGe, Energy Barge, Danup-2-Gas), PA4 Vízminőség (Danube Sediment, Danube Hazard m3c, JOINTISZA) és a PA5 Környezeti kockázatok (Katasztrófakezelési Munkacsoport, DAREFFORT, Danube Floodplain), valamint a bajor-horvát irányítás alatt működő PA6 Biodiverzitás és tájak, levegő- és talajminőség (MEASURE, Transgreen-ConnectGreen-SaveGreen, D2C-DaRE to connect) terület koordinátorai, szakértői, valamint a projektek megvalósításában résztvevő hazai szervezetek képviselői által.

A workshop célja volt az Irányító Hatóságok számára széleskörű betekintés nyújtása az EUSDR működésébe, illetve a KEHOP és az EUSDR kapcsolódási pontjainak bemutatása. A multiszektorális, integrált megközelítésű nemzetközi projektek keretében elért és több esetben magas politikai támogatottságot élvező eredményekre remélhetőleg több hazai finanszírozású projekt építhet a 2021-2027 közötti időszakban, pótolva az azokban feltárt hiányosságokat, érvényt szerezve a megfogalmazott fejlesztési lehetőségeknek.

Az eseményt nagy érdeklődés övezte, több mint 100 résztvevő csatlakozott a képzéshez.

Az előadásokhoz tartozó diasorok elérhetőek jobb oldalt a „kapcsolódó anyagok” szekcióban. Reméljük fontos szakmai háttérként szolgálnak majd sok érdeklődő számára. 

Menü

Duna Régió Stratégia

Navigáció