A 2020-ban készített, majd 2024-ben kibővített és aktualizált tanulmányának következtetései mentén, az EUSDR „vizek minősége” prioritás terület (PA4) a Nemzetközi Duna Védelmi Bizottsággal (ICPDR) együttműködve 2025. június 20-án az EU Green Week program részeként online workshopot rendez „Szennyvíziszapkezelés és energiahatékonyság a Duna régióban” témában.
A Duna Régió Stratégia magyar nemzeti koordinációja által készített tájékoztató kiadvány célja, hogy összefoglalja az elmúlt év eseményeit.
Az Európai Bizottság az EU makroregionális stratégiáinak főbb eredményeit és megvalósításuk tapasztalatait kétévente összesíti. Legújabb, ötödik jelentését pedig 2025. május 13-án tette közzé. Ez a jelentés az Európai Unió négy makroregionális stratégiája – a Balti Stratégia (EUSBSR), a Duna Régió Stratégia (EUSDR), a Jón-Adriai Stratégia (EUSAIR) és az utoljára megalakult Alpok Stratégia (EUSALP) – – által 2022 közepe és 2024 közepe között elért eredményekről számol be. Magyarország egyedül az EUSDR megvalósításában vesz részt. A jelentésben több magyar érdekeltségű projekt és tevékenység is kiemelésre került az egyes EUSDR prioritási területek vonatkozásában.
2025. április 2-án tartott szakmai látogatást a Duna Régió Stratégia 5. Prioritási terület (környezeti kockázatok kezelése) magyar koordinációja a horvátországi Vucevicában található VACETRAS polgári védelmi és tűzoltó oktatási és fejlesztési központ (Firefighting Centre for Education and Technological Development) intézményében. A látogatás során szakértőink Ante Ivanovic, a tréningközpont vezetőjének tolmácsolásában megismerhették az intézmény történetét, funkcióját és jövőbeli terveit.
Az Interreg Central Europe Program áprilisban hirdette meg előzetesen negyedik és egyben utolsó pályázati felhívását. Ezzel a közép-európai szervezetek számára ad lehetőséget transznacionális együttműködési ötleteket tartalmazó kapitalizációs stratégiai projektek benyújtására. A felhívás célja a közép-európai régiók funkcionális kapcsolatainak erősítése, a határok különböző áramlatokra gyakorolt hatásainak mérséklése egy versenyképesebb és ellenállóbb Közép-Európa érdekében.
Az osztrák Oktatási, Tudományos és Kutatási Minisztérium, valamint a Duna Régió és Közép-Európa Intézet pályázatot hirdetett a fiatal tudósok részére. A díjat 14 fiatal nyerheti meg az EU Duna Régió Stratégia országaiból. A díj összege: 1350 euró.
2024. november 27-28. között Belgrádban "Regionális együttműködés erősítése a Duna-medencében" címmel konzultációs eseményt szervezett Magyarország Külgazdasági és Külügyminisztériuma az EU Duna Régió Stratégia környezeti kockázatokért felelős prioritási terület (PA5) koordinációjában. A Collegium Hungaricum belgrádi épületében megrendezett esemény célja az EU-tagállamok és a csatlakozó országok közötti együttműködés elmélyítése, újabb projektek beazonosítása volt a régióban a vízgazdálkodás, az árvízi kockázatok kezelése és a katasztrófakezelési mechanizmusok fejlesztése terén, valamint annak felmérése, hogy az EU Duna Régió Stratégia mivel tud hozzájárulni Szerbia európai uniós csatlakozási folyamatához e szakterületeken.
2024. december 3-án került sor EUSDR Nemzeti Meghallgatására a Kortárs Építészeti Központban. Az esemény témája ezúttal az „Új Európai Bauhaus – fenntartható, esztétikus és mindenki számára nyitott települések a Duna régióban, illetve Magyarországon” volt.
Búvárok a vízügy- és a katasztrófavédelem szolgálatában címmel rendeztek konferenciát december 4-én Baján, a Víztudományi Karon (VTK). A szakmai fórum a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Bajai Katasztrófavédelmi Kirendeltség, a Havária Katasztrófaelhárító Közhasznú Egyesület és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karának közös szervezésében valósult meg. A konferenciát az EU Duna Régió Stratégia (EUSDR) környezeti kockázatok (PA5) prioritási terület céljaival összhangban, a búvárok az árvízvédelemben és katasztrófavédelemben betöltött szerepének bemutatása és megvitatása, valamint a vonatkozó pályázati források ismertetése céljából rendezték meg a Végrehajtás Operatív Program Plusz finanszírozásával.
Az Európai Unió Duna Régió Stratégia nemzeti meghallgatás elnevezésű rendezvénye 2024. december 3-án, Budapesten kerül megrendezésre. Témája "Az Új Európai Bauhaus - fenntartható, esztétikus és mindenki számára nyitott települések a Duna régióban ill. Magyarországon".