Új pályázati felhívás a Duna Transzancionális Programban – kapacitásépítés Moldovában és Ukrajnában

Publikálva: 2022. január 7.

A Duna Transznacionális Program januárban megnyíló pályázati felhívása 6 millió euróval kívánja támogatni a moldáv és ukrán szervezetek kapacitásépítését segítő projekteket ENI és ERDF forrásokból. A projektek vezető partnerei a Duna régió uniós országainak szervezetei lehetnek.

Tekintettel a közelgő új programozási időszakra, a Monitoring Bizottság úgy határozott, hogy támogatást biztosít Moldova és Ukrajna számára. A cél, hogy az említett országok tovább erősíthessék a transznacionális projektek kidolgozására és végrehajtására irányuló kapacitásait, lehetővé téve számukra, hogy a 2022-2027 közötti időszakban felhasználhassák a Duna régióban rendelkezésre álló megfelelő forrásokat.

A felhasználható ERFA források maximális költségvetése megközelítőleg 1,4 millió euró. Projektenként legfeljebb 230 000 € ERFA-forrás igényelhető. A rendelkezésre álló ENI költségvetés 2,33 millió euró Moldova, míg 2,48 millió euró Ukrajna esetében.

Állami és nem állami szereplők egyaránt pályázhatnak. Minden projektben legalább két projektpartnernek (PP) kell részt vennie. A vezetőpartnernek a DTP programterület egyik EU-tagállamából kell származnia, míg a másik PP-nak Moldovából vagy Ukrajnából, attól függően, hogy a projekt melyik országot érinti. A partnerség legfeljebb 2 ERFA PP-t és legfeljebb 4 ENI PP-t vonhat be Ukrajnából vagy Moldovából (összességében legfeljebb 3 ERFA és 5 ENI PP vehet részt).

A felhívásban 3 munkacsomag került meghatározásra: WP1 figyelemfelkeltés és kommunikáció; WP2 politikai párbeszéd létrehozása; WP3 kapacitásfejlesztés az ukrán és moldáv nemzeti, regionális, helyi hatóságok számára. Egy projekt egy munkacsomagot (és az abban foglalt tevékenységeket) érinthet, ezáltal Ukrajna és Moldova esetében legfeljebb 3-3 projektet finanszíroznak (összesen legfeljebb 6 projektet). Abban az esetben, ha az adott munkacsomagra vonatkozó projektek nem érik el a program minőségi kritériumait, akkor az adott munkacsomaggal a felhívás nem foglalkozik.

A projektjavaslatokat az eMS-en (a program elektronikus monitoring rendszerén) keresztül kell benyújtani. A projektek várhatóan 2022 tavaszán kezdődnek el és 2023 június 30-ig kell lezáruljanak, meghosszabbítási lehetőség nélkül.

További információ a 2022. januárjában megnyíló pályázati felhívással kapcsolatban az alábbi linken érhető el: https://www.interregdanube.eu/uploads/media/default/0001/48/4e1bbeccd72f0717853db5211eba4d29359337db.pdf

 

Menü

Duna Régió Stratégia

Navigáció