A Duna Régió Stratégia Kormánybiztosi Titkárság 2014 márc. 6-án harmadik alkalommal rendezett munkaértekezletet az EU Közös Kutatási Központja (EU KKK, Joint Research Centre) EU Duna Régió Stratégia (EU DRS) Tudományos Támogató Programja kapcsán. A 2013 elején indult kezdeményezésre az elmúlt év során a Magyar Tudományos Akadémia intézményei, egyetemek és minisztériumi háttérintézmények összesen mintegy 30 projekt javaslatot készítettek, amelyek közül 6 már kezdeményezte a Duna Stratégia címke megszerzését, egy magyar irányítású és EU KKK részvételű projekt konzorcium pedig pályázatot nyújtott be a Horizon 2020 programban. Egy további projekt konzorcium, szintén magyar intézményi és EU KKK részvétellel, a közeljövőben tervezi Horizon 2020 pályázat benyújtását. A munkaértekezlet sorozat a konkrét projektek kidolgozásán túl nagyban segítette az EU DRS és az EU KKK program megismertetését a résztvevő intézmények körében és hozzájárult az intézmények közötti szorosabb együttműködés elősegítéséhez.
Az EU KKK 2013 elején indult programja keretében harmadik alkalommal került megrendezésre tudományos munkaértekezlet, amellyel a Duna Stratégia Kormánybiztosi Iroda elő kívánja segíteni a magyar tudományos, kutató és oktatási intézmények minél aktívabb részvételét az EU KKK programban. A Külügyminisztériumban 2013. április 30-án megrendezett első munkaértekezletre közvetlenül a Pozsonyban május 16-án megrendezett magas szintű konferencia előtt került sor. A munkaértekezleten a Kormánybiztosi Iroda a magyar tudományos intézeteket képviselő mintegy 50 szakember részére mutatta be az EU Duna Régió Stratégiáját valamint az EU KKK programot. A hozzászólások, szakmai vélemények és álláspontok alapján a résztvevők közösen vitatták meg az elhangzottakat. 2013. november 15-én a Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományi Kutatóközpont Talajtani és Agrokémiai Intézete adott helyet a második munkaértekezletnek, amely során az EU KKK program Talaj és Levegő nexusainak munkaprogramjaiba illeszkedő projekt javaslatok kerültek bemutatásra és megvitatásra. A munkaértekezlet jó alkalom volt a projekt javaslatokkal kapcsolatos szakmai véleménycserére a projektek szakmai tartalmának, tematikájának egyeztetésére. A munkaértekezletet követően számos projekt javaslat került továbbfejlesztésre és az EU KKK-vel történő egyeztetéssel folytatódott a projekt konzorciumok összeállítása a Duna régió más tagállamai tudományos intézményeinek bevonásával.
A 2014. március 6-i értekezleten az EU KKK program Víz nexusa munkaprogramjához kötődő projektjavaslatok és előrehaladott projekt koncepciók hangzottak el. A rendezvény sorozat sikereként értékelhető, hogy minden meghívott akadémiai és oktatási intézmény, szaktárca, kormányzati háttérintézmény és a Duna Stratégia magyar együttes irányítású prioritás területei képviseltették magukat a rendezvényen. A tematikus projektek mellett két a szakterületekhez kötődő társadalmi-gazdasági tárgyú előadás is elhangzott, hangsúlyozva, hogy a 2014-2020 időszakban a legtöbb európai támogatási felhívás tartalmazza a projekt javaslatokban ennek a munkacsomagnak a megjelenítését. EU KKK
A javaslatok közül két EU KKK részvételű projekt esetében került támogatási pályázat benyújtásra a Horizon 2020 programban, ezek közül az egyik a résztvevő hazai intézmény irányításával. A programban résztvevő intézmények és konzorciumaik további projekteket készítenek elő, amelyeket az EU DRS-nek köszönhetően várhatóan a régióban elérhető EU strukturális és befektetési alapok (ESIF) is támogatnak majd.