A miniszteri biztos kifejtette, hogy a régió ereje és gazdasági fejlődése az országok közötti intenzív együttműködésben rejlik, amely a Duna Stratégia keretei között is fokozatosan erősödik.
Joó István elismerően szólt a Magyarország és Csehország által vezettet energia területről, amely innovatív megoldásaival széleskörű nemzetközi elismerést vívott ki az energiapiaci integráció témakörében.
A miniszteri biztos tájékoztatta a Duna Stratégia országok megjelent képviselőit, hogy a magyar-román vezetésű szakterületen befejeződött egy, a teljes régióra vonatkozó Árvízvédelmi Intézkedési Terv kidolgozása.
Joó István hangsúlyozta, hogy nem csak a bajban, súlyos árvizek esetén szükséges az országok közötti összefogás, hanem a megelőzésben is intenzív együttműködésre van szükség.
A miniszteri biztos kiemelte, a 14 résztvevő ország egységes álláspontja alapján első lépésként az árvízi előrejelző rendszerek összehangolását célzó projekt végrehajtása kezdődik el. Joó István továbbá bejelentette, hogy a DRS keretei között Magyarország kezdeményezni fogja a vízügyi képzéssel foglalkozó oktatási intézmények szorosabb együttműködését: „Felbecsülhetetlen előnyökkel járna, ha azok, akik majd évek múlva komoly vízügyi döntéseket hoznak, akár vészhelyzetben a gátakon, mindezt a dunai identitás figyelembevételével és egy átfogó, Duna régiós árvízi szaktudással tennék”.
(Külgazdasági és Külügyminisztérium)